JA.WEBZDARMA.CZ - Texty - Za obnovení domovského práva.
Za obnovení domovského práva.
Naposledy upraveno: 18.07.2008 12:46:36

K přijetí dokumentu OSN s deklarací o právech původních obyvatel – domorodců na svůj domov. (8/2007)

Narodil jsem se v Praze 2, kdysi Praha XII, stále Vinohrady. Je tam můj rodný dům, vyrůstal jsem zde šedesát let a nyní radnice dělá vše proto,abych se spakoval a táhnul do levnějších, ale cizích krajin!
Jak to radnice dělá ? Například tak,že mi zvyšuje nájem například nyní o 40 % na pouhých 7300.-Kč, tedy na polovinu mého platu.
Jsem rád,že OSN konečně schválila deklaraci (práv domorodců) a předpokládám, že jako rodilý Vinohraďák dostanu část svého domova darem, třeba jako indiáni rezervaci. Vážení rodilí Pražané udělejme v této záležitosti něco! Vždyť nájemné nám zvedají především přivandrovalci, dokonce ne české národnosti, natož Pražáci. Přitom tito \\\"zvyšovači nájemného\\\" mají každý ve svém pralese, lese, louce v jejich zemi další fajnové bydlení, případně již zaručenou rezervaci domorodcům! O bývalých převléknutých soudruzích to platí dvojnásob. A my nic? Žádné právo na domov? Navrhuji novou pozemkovou reformu ve prospěch původních a stálých občanů obce!


Ještě bych připomenul že zákon který zrušil domovské právo zavedené císařovnou Marií Terezií podepsal v roce 1948 Antonín Zápotocký s tím ,že odpovědnost obce za svého občana přebírá v celé šíři stát!

Domorodec. Jiří Antonín Votýpka Praha
obsah: Copyright © 2008 Jíří Antonín Votýpka ; redakční systém: Copyright © 2008 Yotto.cz