JA.WEBZDARMA.CZ - Texty - Ženy ve válce
Ženy ve válce
Naposledy upraveno: 19.07.2008 10:05:49

Branná povinnost pro ženy v České republice - nebezpečný nesmysl nebo podvod?

Považuji se za občana politicky angažovaného, dost dobře informovaného, dokonce jsem se v letech 1990-1995 i politikou živil. Rozhodnutí naší vlády více či méně sobě i okolí vysvětluji i když často s nimi nemohu bez výhrad souhlasit. Bohužel rozhodnutí, ke kterým nemám výhrady narůstá.


Zcela mi však uniklo projednávání branného zákona a s tím uzákonění branné povinnosti žen od 18 do 60 let! Kdo to navrhl, kdo projednal, kdy to schválil Parlament a kdy Sněmovna, kdy to bez výhrad podepsal prezident?

Teď se to jako hotovou věc dozvídám z televize (6.1.2004).Jako zodpovědný občan, ale i jako otec,syn,manžel, tchán a dědeček p r o t e s t u j i nad tímto podivným rozhodnutím, které nás staví do jedné řady s militantními a zaostalými státy jako je Angola, Kuba a Somálsko.Další podobné se stydím uvádět!

Možná,že Vaším protiargumentem bude, že jde jen o formalitu, že na to nikdy nedojde a podobné nesmysly.Prostudujte politické dějiny světa v posledních dvěstě letech, pozorně prostudujte prohlášení ministrů \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"obrany\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Spojených států amerických , Ruska a Číny v posledních 30-50 letech a možná, že Vám bude mrazivěji. S největší pravděpodobností nás čeká do deseti let globální konflikt o energetické zdroje v němž bude figurovat jak Čína tak USA a s největší pravděpodobností i vojensky aktivní státy Evropy. To uvádím tak obrazně a zjednodušeně pro ty se slabší fantazií.

To potom opravdu i naše ženy bojovat, zabíjet, ošetřovat a zachraňovat své zraněné syny a manžely, aby nakonec mohli úspěšně položit život za co??

Dnešní situace,kdy bezhlavě naše vláda a zákonodárci přijímají jakékoliv společné rozhodnutí nesourodých států (direktivy obchodů a výroby = alias RVHP, válečných paktů = alias Varšavská smlouva, reakce na zvýšení věku dožití - odchod do důchodu v 70 letech (teprve bude prodlouženo z dnes cíle 65 let), a jiné) mě již přesvědčily, že nemohu dále jako volič podporovat ty, kteří tak činí a je mojí povinností přesvědčit i ostatní své občany této republiky tuto situaci zásadně změnit.

7.ledna 2005
Jiří Antonín Votýpka
obsah: Copyright © 2008 Jíří Antonín Votýpka ; redakční systém: Copyright © 2008 Yotto.cz